ŠIRVINTŲ LAURYNO STUOKOS-GUCEVIČIAUS GIMNAZIJA

SUSITIKIMAS SU KOMUNIKACIJOS SPECIALISTE GIMNAZIJOJE

Lapkričio 20 dieną vyko susitikimas – diskusija su komunikacijos specialiste iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, komunikacijos poskyrio Asta Krogertiene. Specialistė ne tik supažindino su savo profesija - ką reiškia būti komunikacijos profesionalu, papasakojo apie darbą policijoje.

Dažnai susiduriama su klausimu, kam reikalingas komunikacijos specialistas, jei konkrečios srities ekspertas lyg ir pats gali pakomentuoti situaciją ar įvykį – neva jis turi daug platesnį techninių žinių bagažą. Visgi, komunikacijos specialistas pateikia faktus ne tik atsižvelgdamas į organizacijos interesus, bet ir daug geriau pažįsta auditoriją, kuriai ta informacija skiriama.

Komunikacijos specialistai žino liūdną tiesą – jei nekalbėsi tu, tai už tave kalbės kiti. Ir dažniausiai ne tai, ką tu nori pasakyti. Ši problema paaštrėja organizacijai išgyvenant permainų laikotarpį: natūraliai išauga informacijos poreikis, todėl jei jis nepatenkinamas, tuomet platinami gandai arba kiti pateikia organizacijai nepalankias žinias. Tai gali pakenkti ne tik įstaigos ar įmonės reputacijai, tačiau ir suskaldyti organizaciją iš vidaus – darbuotojai labiausiai seka naujienas ir daro išvadas.

Nei viena organizacija neplūduriuoja ore. Iš jos veda gijos – į klientus, visuomenę, bendruomenes, darbuotojus, nevyriausybines organizacijas, ir kitas grupes. Visi šie ryšiai palaikomi per bendravimą, kuris turi būti nuoseklus ir nuolatinis. Tai ir yra komunikacijos specialisto veiklos laukas.

Ugdymo karjerai konsultantė

Gražina Gudonienė