ŠIRVINTŲ LAURYNO STUOKOS-GUCEVIČIAUS GIMNAZIJA

Projekto veiklos

ERASMUS+ PROJEKTAS DE. CO. D. E

DEveloping COmpetences, Developing Europe – Tobulini kompetencijas, tobulini Europą

Mūsų partneriai:

  • Keguma komercnovirziena vidusskola (Kegums, LATVIJA)
  • Liceo Scientifico Statale “Marie Curie” (Giulianova, ITALIJA)
  • 4th High school of Ilion (Ilion, Atėnai, GRAIKIJA)
  • Agrupamento de Escolas de Casquilhos (Barreiro, PORTUGALIJA)

Pagrindinės veiklos:

  • I NEED TO KNOW – Aš privalau žinoti – ITALIJA
  • I NEED TO EXPRESS MYSELF – Aš noriu išreikšti save – GRAIKIJA
  • I AM A DIGITAL PERSON – Aš esu skaitmeninis žmogus – LIETUVA
  • I LOVE STEM – Man patinka STEM - Portugalija
  • I AM A YOUNG ENTREPRENEUR – Aš esu jaunasis verslininkas
  • I CAN REPORT – Aš galiu atsiskaityti – LATVIJA

Nori pagilinti anglų kalbos žinias? Domiesi istorija ar IKT? Mielai bendrauji su bendraamžiais? Patinka keliauti? Prisijunk prie Erasmus+ komandos! Kreipkis į anglų kalbos mokytoją Valdą Maslinskienę.

Finansuojama pagal Europos Sąjungos programą “Erasmus+”.


PROJEKTO VEIKLOS

Erasmus+. Tobulini kompetencijas, tobulini Europą

Vienas iš šiuolaikinės mokyklos uždavinių yra padėti mokiniui išsiugdyti tiek bendrąsias, tiek dalykines kompetencijas. Projektinė veikla yra vienas iš veiksmingiausių metodų tai padaryti. Nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, kartu su partnerinėmis mokyklomis iš Graikijos, Italijos, Portugalijos ir Latvijos, dalyvauja Erasmus+ projekte „Tobulini kompetencijas, tobulini Europą“ (DEvelopig COmpetences, Developing Europe, DE.CO.D.E), kurį finansuoja Europos Komisija.

Projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti pagrindines mokymosi visą gyvenimą kompetencijas, kurios būtinos sėkmingai įsitvirtinti nuolat besikeičiančioje daugiakultūrėje visuomenėje. Suplanuoti 5 tarptautiniai susitikimai, kurių metu siekiama įgyvendinti numatytus tikslus, ugdyti asmenines, socialines, komunikavimo, mokėjimo mokytis ir pažinimo kompetencijas. Lapkričio  27–gruodžio 1  dienomis 4 gimnazisčių grupė, lydima projekto koordinatorės Valdos Maslinskienės ir istorijos mokytojos Inetos Stanevičiūtės,  dalyvavo  pirmajame tarptautiniame susitikime 4-oje Ilion vidurinėje mokykloje (Atėnai, Graikija). Susitikimo tema - "Aš noriu išreikšti save" (I Need to Express Myself). 40 jaunų žmonių iš Italijos, Portugalijos, Graikijos, Latvijos ir Lietuvos pristatė savo šalis, mokyklas, ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami tarptautinėse komandose, lankėsi Akropolio muziejuje, keliavo. 2019 metų vasario 24–kovo 2 dienomis įvyko antrasis tarptautinis susitikimas Italijoje, Giulianova mieste. Liceo Statale Marie Curie bendruomenė svetingai priėmė 23 projekto dalyvius ir juos lydinčius mokytojus. Susitikimo tema – Europos istorija  („Aš privalau žinoti“ (I Need to Know)). Viešnagės metu šeimininkai organizavo įvairias veiklas mokiniams. Mokytojai turėjo galimybę pasidalinti gerąja patirtimi seminaruose, aptarti šiuolaikinio ugdymo prioritetus ir iššūkius, mokytojų kvalifikacijos kėlimo problemas. Intensyvias projekto veiklas mokykloje keitė pažintinė kultūrinė programa.

Balandžio 7–13 dienomis Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje įvyko trečiasis Tarptautinis susitikimas tema „Aš esu skaitmeninis žmogus" (I am a Digital Citizen). Susitikimo tikslas – suteikti mokiniams  galimybę ugdytis įgūdžius atsakingai, tikslingai ir saugiai taikyti šiuolaikines technologijas. Gimnazijos bendruomenė svetingai priėmė 22 mokinius iš partnerinių Graikijos, Italijos, Portugalijos ir Latvijos mokyklų bei 9 juos lydinčius mokytojus. Pirmadienį svečiai ir gimnazistai-projekto dalyviai rinkosi mokykloje ir dalyvavo veiklose, skirtose geriau pažinti vieniems kitus: klausėsi dainų, atliekamų gimnazistų ir jų mokytojų, susipažino su mokykla ir Širvintomis, bendravo, žaidė žaidimus, svečiai pristatė savo šalis ir mokyklas. Trečiadienį ir penktadienį projekto dalyviai pristatė namų darbus saugaus interneto naudojimo tema, mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir vykdė veiklas, susijusias su IKT naudojimo įgūdžių tobulinimu: dalyviai diskutavo, analizavo ir vertino interneto svetainių saugumą, kūrė asmeninius tinklaraščius, kuriuose aprašė savo įspūdžius iš Erasmus+ projekto DE.CO.D.E. susitikimų. Projekto koordinatoriai bei lydintys mokytojai stebėjo mokinių veiklą, dalinosi patirtimi, planavo sekančius susitikimus. Veiklas gimnazijoje keitė pažintinės kelionės ir kultūrinė programa. Antradienį svečiai, lydimi gimnazijos mokytojų ir mokinių, lankėsi sostinėje Vilniuje. Ekskursijos po senamiestį metu visi klausėsi gidų pasakojamos Lietuvos istorijos, gėrėjosi senąja architektūra, nepakartojama Vilniaus panorama. Ketvirtadienį laukė išvyka į senąsias Lietuvos sostines – Trakus ir Kernavę. Svečiai lankėsi Užutrakio dvare, Trakų salos pilyje, gėrėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais nuo Kernavės piliakalnių. Nors oras nelepino, tačiau geros nuotaikos ir puikių įspūdžių netrūko.

Mokiniai turėjo galimybę visą savaitę bendrauti su kitų šalių moksleiviais anglų kalba, keistis informacija, susipažinti su projekte dalyvaujančių šalių kultūra,  ugdyti  savo iniciatyvumą, kūrybingumą, kritinį mąstymą bei įgyti naujų  kompetencijų. Erasmus+ projektas - tai bendravimo, bendradarbiavimo ir gerų emocijų šaltinis. Projekto komanda nekantriai laukia ketvirtojo susitikimo, kuris vyks spalio mėnesio pabaigoje Agrupamento de Escolas de Casquilhos (Barreiro, Portugalija).

Projekto koordinatorė Valda Maslinskienė„Ką mūsų labui daro Europa?"

Gegužės 9 d. Augustė Baravykaitė, IIIb klasė, Viktorija Aliukonytė, IIIb klasė, Justinas Blažys, IIc klasė, ir anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projekto DE.CO.D.E. koordinatorė Valda Maslinskienė dalyvavo Europos dienai skirtoje diskusijoje „Ką mūsų labui daro Europa?". Renginio metu visuomenei buvo pristatytas projektas, mokiniai dalijosi patirtimi ir įspūdžiais iš tarptautinių susitikimų. Diskusiją organizavo Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.


Erasmus+. DE.CO.D.E. Iš Italijos sugrįžus

2019 metų vasario 24–kovo 2 dienomis septyni gimnazijos mokiniai, lydimi Erasmus+ projekto DE.CO.D.E. koordinatorės Valdos Maslinskienės, gimnazijos direktorės Audronės Buzienės ir istorijos mokytojos Inetos Stanevičiūtės, dalyvavo antrajame tarptautiniame susitikime Italijoje, Giulianova mieste. Liceo Statale Marie Curie bendruomenė svetingai priėmė 23 projekto dalyvius iš Graikijos, Portugalijos, Latvijos ir Lietuvos ir juos lydinčius mokytojus. Susitikimo tema – Europos istorija ( „Man reikia žinoti“ (I Need to Know)). Viešnagės metu dalyviai pristatė savo mokyklas, namų darbus, šeimininkai organizavo įvairias veiklas mokiniams. Mokytojai turėjo galimybę pasidalinti gerąja patirtimi seminaruose, aptarti šiuolaikinio ugdymo prioritetus ir iššūkius, mokytojų kvalifikacijos kėlimo problemas. Intensyvias projekto veiklas mokykloje keitė pažintinės kelionės, kultūrinė programa. Gyvendami šeimose gimnazistai turėjo galimybę patirti pietietišką gyvenimo būdą, betarpiškai susipažinti su italų bendravimo kultūra ir papročiais. Šis projektas – tai bendravimo ir bendradarbiavimo, gerų emocijų ir tobulėjimo šaltinis.

Anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projekto koordinatorė Valda Maslinskienė

Vasario 24–kovo 2 dienomis aš ir kiti 6 mūsų gimnazijos mokiniai buvome Italijoje. Tuo metu nedideliame Italijos miestelyje, Giulianovoje, oras buvo šiltas ir malonus. Vien tai pakėlė mūsų nuotaikas visą savaitę. Lankėmės mokykloje, bendravome su graikais, portugalais, latviais ir italais. Visą savaitę vykome į ekskursijas: turėjome galimybę pasižvalgyti pačioje Giulianovoje, miestelyje Pescara. Buvome Abruzzo regione bei vaikščiojome Apeninų kalnyno kalnų papėdėmis – čia atsivėrė neregėtas ir nuostabus vaizdas. Paskutinę dieną Italijoje mes praleidome šalies sostinėje – Romoje.

Projektas "Erasmus +" suteikė galimybę pažinti kitą šalį, jos kultūrą, susipažinti su bendraamžiais iš kitų Europos šalių. Patirtis buvo neįkainojama, praplėtė akiratį ir leido pakeisti aplinką. Kartočiau tokias keliones ir išvykas dar ir dar kartą!

Paulė Vinčaitė IIc


Erasmus+. DE.CO.D.E.

Nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija dalyvauja Erasmus+ projekte "DEvelopig COmpetences, Developing Europe", kurį finansuoja Europos Komisija. Lapkričio  27 - gruodžio 1  dienomis 4 gimnazisčių grupė, lydima projekto koordinatorės Valdos Maslinskienės ir istorijos mokytojos Inetos Stanevičiūtės,  dalyvavo  pirmajame tarptautiniame susitikime 4-oje Ilion vidurinėje mokykloje (Atėnai, Graikija). 40 jaunų žmonių iš Italijos, Portugalijos, Graikijos, Latvijos ir Lietuvos pristatė savo šalis, mokyklas, ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami tarptautinėse komandose, lankėsi Akropolio muziejuje, keliavo. Gimnaziją šiame susitikime puikiai atstovavo Augustė Baravykaitė (IIIb kl.), Martyna Bankauskaitė (IIIb kl.), Miglė Dvilečiūtė (Ib kl.) ir Adrija Redeckaitė (Ib kl.) Projekto komanda nekantriai laukia antrojo tarptautinio susitikimo, kuris įvyks vasario mėn. pabaigoje Liceo Scientifico Statale "Marie Curie"  (Giulianova, Italija).

Anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projekto koordinatorė Valda Maslinskienė

Iš Graikijos sugrįžus

Laukiant skrydžio pilve linksminosi zoologijos sodas. Jaučiau nežinomybės baimę ir smalsumą, kaip mažas vaikas. Kuo toliau, tuo labiau dariausi savimi pasitikinti ir laukiau tos akimirkos kuomet sutiksiu mane globosiančią šeimą. Tokia nežinomybė skatino norą domėtis ir apgalvoti viską iš naujo.

Pirma diena buvo sunkiausia. Tiek daug įspūdžių patyrusi po to negalėjau išsimiegoti keletą dienų. Vos išlipusią iš autobuso mane pasitiko šilti sveikinimai ir apkabinimai. Jaučiausi laiminga ir sutrikusi, nes nežinojau ko tikėtis. Mane globojanti mergina su savo broliu nusivežė namo. Ten laukė šilta vakarienė, gitaros garsai ir mama, kuri turėtų būti pavyzdys visoms mamoms. Tokios laimingos ir žavios šeimos Lietuvoje lengvai nesurasi. Todėl labai džiaugiausi pakliuvusi į tokią mielą ir draugišką šeimą. Jau pirmą vakarą ėjome apžiūrėti miesto, susitikti su kitais Erasmus+ projekto dalyviais. Kadangi kartu dar turėjo gyventi du projekto dalyviai iš Portugalijos, vos jiems atvažiavus sulaukėme dar daugiau svečių. Pirmas vakaras tiesiog susprogdino mano mintis. Sekančią dieną, nemiegojusi, bet pilna įspūdžių keliavau į mokyklą. O ten pasitiko darbštūs ir globėjiški pedagogai. Nors buvo sunku klausytis pavargus, bet jų kalbos pririšo klausytojus prie savęs. Jau pirmą dieną teko peržengti per savo baimes ir apribojimus. Teko šokti, dainuoti, kalbėti ir žaisti. Visi žinojome, kad susirinkome bendraminčiai žmonės ir nėra ko bijoti ar baimintis suklysti. Viską darėme natūraliai, taip, kaip mokėjome. Atradome draugų ir sulaukėme daug šypsenų. Svetimšalius jie priėmė labai globėjiškai. Vakare, susėdus prie bendro vakarienės stalo, susipažinome dar artimiau. Sekančią dieną teko susipažinti ne tik su žmonėmis iš programos, bet ir su Atėnais ir jų grožiu. Neapsakomai nuostabus Akropolio vaizdas ir miestas, kurį galima pamatyti iš viršaus. Dalimi savęs jau tada pajaučiau, jog esu kažkuo prisirišus prie šio krašto. Paskutinėmis dienomis pradėjome galvoti apie artėjantį išsiskyrimą ir negalėjome patikėti, jog laikas bėga taip greit. Stengėmės kiekvieną minutę praleisti kartu. Miegodavome kiek galima mažiau. Dainuodavome, grodavome ir kalbėdavomės iki išnaktų. Programoje įpratome kalbėti anglų kalba, todėl grįžus dažnai tekdavo apgalvoti kaip tai reiktų pasakyti lietuviškai. Manau, dabar kiekvienas dalyvis galėtų pasakyti, jog kalbėti angliškai jie gali daug laisviau ir dėl to nesijaučia nepatogiai.

Dabar, kuomet esu grįžusi namo, vis dar palaikau ryšį su visais dalyviais. Manau, kad būtent šioje programoje susikūrė tikros draugystės pradžia. Ir dar daug laiko palaikysim vieni kitus ir stengsimės tobulinti savo kalbos įgūdžius geresniam  bendravimui.

Augustė Baravykaitė, IIIb kl.

 


Lapkričio 20 d. dešimt gimnazistų, Erasmus+ projekto DE.CO.D.E. dalyvių, lankėsi kooperatinėje bendrovėje "Grybai LT". Mokiniai susipažino su naujausiomis technologijomis, naudojamomis šiame moderniausiame konservavimo fabrike Baltijos šalyse. Mokiniai stebėjo automatizuotą ekologiškos morkų sriubos gamybos procesą, pakavimo linijos robotų darbą . Labiausiai nustebino faktas, kad didžioji "Grybai LT" produkcijos dalis eksportuojama į tokias šalis, kaip Japonija ar Kanada.

Projekto DE.CO.D.E. koordinatorė Valda Maslinskienė 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Erasmus+. DE.CO.D.E.

Nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija dalyvauja Erasmus+ projekte "DEvelopig COmpetences, Developing Europe", kurį finansuoja Europos Komisija. Lapkričio 27 - gruodžio 1 dienomis 4 gimnazisčių grupė, lydima projekto koordinatorės Valdos Maslinskienės ir istorijos mokytojos Inetos Stanevičiūtės, dalyvavo pirmajame tarptautiniame susitikime 4-oje Ilion vidurinėje mokykloje (Atėnai, Graikija). 40 jaunų žmonių iš Italijos, Portugalijos, Graikijos, Latvijos ir Lietuvos pristatė savo šalis, mokyklas, ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami tarptautinėse komandose, lankėsi Akropolio muziejuje, keliavo. Gimnaziją šiame susitikime puikiai atstovavo Augustė Baravykaitė (IIIb kl.), Martyna Bankauskaitė (IIIb kl.), Miglė Dvilečiūtė (Ib kl.) ir Adrija Redeckaitė (Ib kl.) Projekto komanda nekantriai laukia antrojo tarptautinio susitikimo, kuris įvyks vasario mėn. pabaigoje Liceo Scientifico Statale "Marie Curie" (Giulianova, Italija).

Anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projekto koordinatorė Valda Maslinskienė

Iš Graikijos sugrįžus

Laukiant skrydžio pilve linksminosi zoologijos sodas. Jaučiau nežinomybės baimę ir smalsumą, kaip mažas vaikas. Kuo toliau, tuo labiau dariausi savimi pasitikinti ir laukiau tos akimirkos kuomet sutiksiu mane globosiančią šeimą. Tokia nežinomybė skatino norą domėtis ir apgalvoti viską iš naujo.

Pirma diena buvo sunkiausia. Tiek daug įspūdžių patyrusi po to negalėjau išsimiegoti keletą dienų. Vos išlipusią iš autobuso mane pasitiko šilti sveikinimai ir apkabinimai. Jaučiausi laiminga ir sutrikusi, nes nežinojau ko tikėtis. Mane globojanti mergina su savo broliu nusivežė namo. Ten laukė šilta vakarienė, gitaros garsai ir mama, kuri turėtų būti pavyzdys visoms mamoms. Tokios laimingos ir žavios šeimos Lietuvoje lengvai nesurasi. Todėl labai džiaugiausi pakliuvusi į tokią mielą ir draugišką šeimą. Jau pirmą vakarą ėjome apžiūrėti miesto, susitikti su kitais Erasmus+ projekto dalyviais. Kadangi kartu dar turėjo gyventi du projekto dalyviai iš Portugalijos, vos jiems atvažiavus sulaukėme dar daugiau svečių. Pirmas vakaras tiesiog susprogdino mano mintis. Sekančią dieną, nemiegojusi, bet pilna įspūdžių keliavau į mokyklą. O ten pasitiko darbštūs ir globėjiški pedagogai. Nors buvo sunku klausytis pavargus, bet jų kalbos pririšo klausytojus prie savęs. Jau pirmą dieną teko peržengti per savo baimes ir apribojimus. Teko šokti, dainuoti, kalbėti ir žaisti. Visi žinojome, kad susirinkome bendraminčiai žmonės ir nėra ko bijoti ar baimintis suklysti. Viską darėme natūraliai, taip, kaip mokėjome. Atradome draugų ir sulaukėme daug šypsenų. Svetimšalius jie priėmė labai globėjiškai. Vakare, susėdus prie bendro vakarienės stalo, susipažinome dar artimiau. Sekančią dieną teko susipažinti ne tik su žmonėmis iš programos, bet ir su Atėnais ir jų grožiu. Neapsakomai nuostabus Akropolio vaizdas ir miestas, kurį galima pamatyti iš viršaus. Dalimi savęs jau tada pajaučiau, jog esu kažkuo prisirišus prie šio krašto. Paskutinėmis dienomis pradėjome galvoti apie artėjantį išsiskyrimą ir negalėjome patikėti, jog laikas bėga taip greit. Stengėmės kiekvieną minutę praleisti kartu. Miegodavome kiek galima mažiau. Dainuodavome, grodavome ir kalbėdavomės iki išnaktų. Programoje įpratome kalbėti anglų kalba, todėl grįžus dažnai tekdavo apgalvoti kaip tai reiktų pasakyti lietuviškai. Manau, dabar kiekvienas dalyvis galėtų pasakyti, jog kalbėti angliškai jie gali daug laisviau ir dėl to nesijaučia nepatogiai.

Dabar, kuomet esu grįžusi namo, vis dar palaikau ryšį su visais dalyviais. Manau, kad būtent šioje programoje susikūrė tikros draugystės pradžia. Ir dar daug laiko palaikysim vieni kitus ir stengsimės tobulinti savo kalbos įgūdžius geresniam bendravimui.

Augustė Baravykaitė, IIIb kl.